Rivermag, güneş enerji sistemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle ; vakum tüplü ve serpantinli sistemlerde kireç tüplerinin içinde katmanlaşarak , güneşin suyu ısıtmasını büyük oranda engellemektedir. Zamanla , tüplerin içini tamamen doldurup kullanılmaz hale getirmektedir.

Rivermag kullanımı ile yüzeylere ve birbirlerine tutunamayan kireç tanecikleri, suyun debisi ile sistemi terk etmektedir. Tüplerin içiçnde duran halde kaldığında ise ; ikinci bir su hareketinde suyun debisi ile sistemden atılacaktır.

Yüksek ısıları gören serpantinlerde; aynı şekilde kirecin azizliğine uğramaktadır. Serpantinlerin içi; zamanla kireç kaplayarak, öncelşkle ısı kaybına sonrasında ise, tamamen kapanarak kullanılmaz hale gelmesine sebep olur. Rivermag kullanımı ile serpantin iç yüzeyine tutunamayan kireç tanecikleri , suyun debisi le sistem dışına çıkmaktadır. Ayrıca şamandıranın da kireçlenerek arıza vermesini engellemiş olursunuz.

Kısacası Rivermag; sisteminizin kullanım ömrünü uzatmaktadır. Rivermag ‘ ı sisteminizin soğuk su girişine uygulayabilirsiniz.