Kireçli sularda, sabun ve deterjanın fazla köpürmediğini birçoğununz fark etmişsinizdir. Kireç ; deterjan, sabun ve yumuşatıcı gibi kimyasalların bir kısmının suda çözülmesini engellemektedir. Bunun nedeni; kirecin suyun yüzey gerilimini artırmasıdır. Çamaşır makinenizde çözünmeyen deterjan kalıntıları, çamaşırlarınıza yapışarak sertleşmesini sağlar.

Rivermag ‘dan geçen su 14.500-14.800 gauss’luk manyetik akıma maruz kalır ve yüzey gerilimi düşer. Böylece deterjan ve yumuşatıcının neredeyse tamammı suda çözülür hale gelir.

Böylelikle kireç önleyici kimyasallardan %100 ‘e , deterjandan %50 ‘ye , yumuşatıcıdan %80’e kadar tasarruf sağlayabilirsiniz.

Musluğun ucuna çok basit şekilde monte edeceğiniz Rivermag, kirecin yapısını değiştirip, tutunma özelliğini kaybettiğinden; rezistans ve makine aksamına yapışmadan , kirli su ile beraber makinenizden atılacaktır. Böylelikle; makinenizi koruyup ömrünü uzatmaktan başka, enerjiden de tasarruf sağlayacaksınız. Unutmayın ki ; rezistans üzerinde oluşan kireç taşı, yalıtım görevi yapar ve suyun ısınmasını zorlaştırır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *